Hat-trick Kamila Grosickiego! Popis reprezentanta Polski w meczu z Finlandią [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski wygrała 5:1 (3:0) z Finlandią w meczu towarzyskim. Bohaterem spotkania był Kamil Grosicki.
Jerzy Brzęczek dziś miał okazję sprawdzić zmienników. "Biało-Czerwoni" mierzyli się w Gdańsku z Finlandią w meczu towarzyskim, a w wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Drągowski, Karbownik, Walukiewicz, Linetty czy Moder. Od początku wybiegł też Kamil Grosicki, który dziś założył na ramię kapitańską opaskę.
"Biało-Czerwoni" od razu ruszyli na rywali i szybko zadali zabójczy cios. W 9. minucie Grosicki dopadł do piłki przed polem karnym i uderzył tuż przy słupku. W ten sposób podopieczni Jerzego Brzęczka wyszli na prowadzenie.
W 18. minucie "Grosik" znów dał o sobie znać. Tym razem skrzydłowy dostał znakomite podanie od Modera i huknął pod poprzeczkę. Golkiper rywali nie miał nic do powiedzenia.
To nie był jednak koniec koncertu 32-latka. Piłkarz WBA w 38. minucie skompletował hat-tricka. W ostatniej dekadzie takim wyczynem w meczu polskiej kadry może się pochwalić tylko Robert Lewandowski.
Grosicki łącznie dla "Biało-Czerwonych" zdobył już 17 bramek. Dokonał tego w 76 występach.
Skrzydłowy za swoją postawę w pierwszej połowie starcia z Finlandią zebrał zasłużone pochwały.
Daniel Makarewicz07 Oct 2020 · 21:33