Hat-trick reprezentanta Polski do lat 19 w młodzieżowej Lidze Mistrzów!

Kaesler Media/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach wygrała przed własną publicznością w meczu 4. kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA ze szkockim Celtikiem 4:1 (3:1). Trzy bramki dla niemieckiego klubu strzelił reprezentant Polski do lat 19, Florian Schikowski.

18-latek na listę strzelców wpisywał się w 21., 28. oraz 31. minucie rywalizacji. Czwartego gola dla gospodarzy wtorkowego starcia zanotował na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Mika Hanraths. Natomiast honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Regan Hendry.

Borussia Moenchengladbach po 4. seriach gier plasuje się w tabeli grupy C na trzecim miejscu. Jak do tej pory zgromadziła ona na swoim koncie cztery punkty. Z kolei Celtic FC na tym etapie rozgrywek zajmuje, z jednym zdobytym "oczkiem", czwartą lokatę. Liderem jest w tym momencie FC Barcelona.