Hazard zrobił show! Trzy bramki i kolejne zwycięstwo Chelsea!

CosminIftode/Shutterstock
Chelsea Londyn pokonała Cardiff City 4:1 w sobotnim meczu piątej kolejki Premier League. Trzy bramki dla drużyny ze stolicy Anglii strzelił Eden Hazard.
Po nieco ponad kwadransie gry na Stamford Bridge zapachniało wielką niespodzianką. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez Seana Morrisona, Sol Bamba strzałem z powietrza z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy.
"The Blues" odpowiedzieli jeszcze przed przerwą i to dwukrotnie za sprawą Edena Hazarda. Najpierw Olivier Giroud podał do Belga, który płaskim uderzeniem z linii pola karnego posłał futbolówkę do bramki tuż przy dalszym słupku. W 44. minucie Francuz odegrał do Hazarda, a ten oddał strzał z kilku metrów, po którym był jeszcze rykoszet, co zupełnie zmyliło Neila Etheridge'a.
Podopieczni Maurizio Sarriego piąte zwycięstwo z rzędu przypieczętowali w końcówce spotkania. Najpierw Hazard wykorzystał rzut karny, a następnie wynik ustalił Willian.
Chelsea ma na swoim koncie komplet 15 punktów i jest liderem tabeli. W następnej kolejce zagra na wyjeździe derby przeciwko West Hamowi United. Natomiast beniaminek plasuje się na 16. pozycji z dwoma "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Manchester City. "Obywatele" pokonały w sobotę Fulham FC 3:0 i plasują się na trzeciej pozycji ze stratą dwóch punktów do lidera.
*****

Wyniki spotkań piątej kolejki Premier League:
Manchester City - Fulham FC 3:0 (2:0)

Bramki: Sane 2, David Silva 21, Sterling 47.
AFC Bournemouth - Leicester City 4:2 (2:0)

Bramki: Fraser 19, 37, King 41 (rzut karny), Smith 81 - Maddison 88, Albrighton 90.

Czerwona kartka: Morgan 69 (Leicester City) - za drugą żółtą.
Huddersfield Town - Crystal Palace FC 0:1 (0:1)

Bramka: Zaha 38.
Newcastle United - Arsenal Londyn 1:2 (0:0)

Bramki: Clark 90+1 - Xhaka 49, Oezil 58.
Daniel Makarewicz15 Sep 2018 · 18:32