Hertha Berlin wygrała u siebie z Fortuną Duesseldorf

360b / shutterstock.com
Hertha Berlin wygrała u siebie z Fortuną Duesseldorf 3:1 (2:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 7. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Olympiastadion prowadzenie przyjezdnym zapewnił trzynaście minut przed przerwą Rouwen Hennings, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Jeszcze przed przerwą straty z nawiązką odrobili po strzałach z pola karnego Bośniak Vedad Ibisević i Holender Javairo Dilrosun. Siedemnaście minut po zmianie stron podwyższył w sytuacji sam na sam Czech Vladimir Darida, któremu wypracował okazję przebojową szarżą Belg Dodi Lukebakio.
"Die Alte Dame" po trzecim zwycięstwie z rzędu umocniła się na dziesiątym miejscu w tabeli. Ekipa z Nadrenii natomiast doznała trzeciej kolejnej porażki i jest czternasta w klasyfikacji.