Hertha pokonała Borussię M'gladbach, hattrick Kalou

360b/Shutterstock
Zawodnicy Herthy BSC bez większych problemów pokonali przed własną publicznością w meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussię Monchengladbach 3:0 (2:0). Bohaterem spotkania po stronie ekipy z Berlina został Salomon Kalou.

Doświadczony napastnik strzelił bowiem wszystkie bramki dla swojego zespołu. Były gracz londyńskiej Chelsea na listę strzelców wpisywał się w 18., 33. oraz 84. minucie. Dla 31-latka są to pierwsze trafienia w bieżącym sezonie.

Warto zaznaczyć, że przyjezdni od 39. minuty grali w osłabieniu. Wówczas drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał reprezentant Niemiec Christoph Kramer. Pierwsze napomnienie od arbitra otrzymał już w 8. minucie rywalizacji.

Hertha BSC po 10. seriach gier plasuje się na trzecim miejscu w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Natomiast Borussia Monchengladbach na tym etapie rozgrywek zajmuje jedenastą pozycję. Liderem w tym momencie jest Bayern Monachium.