Historyczny sukces rosyjskiego tenisisty w Australian Open. Dokonał tego jako pierwszy gracz w historii!

Aslan Karatsew awansował do półfinału Australian Open! Debiutujący w turnieju głównym Wielkiego Szlema Rosjanin pokonał w czterech setach Grigora Dimitrowa (6:2, 4:6, 1:6, 2:6) i osiągnął historyczny sukces.
Rosjanin, który zajmuje dopiero 117. lokatę w rankingu ATP, nie był faworytem potyczki z rozstawionym z nr 18 Grigorem Dimitrowem. W pierwszym secie Karatsew nie wykorzystał błędu rywala i mimo przełamania go, następnie sam trzykrotnie stracił serwis, w efekcie czego gładko przegrał 2:6. Dimitrow wysunął się na prowadzenie 1:0.
Na nic więcej Bułgara nie było jednak stać. W drugim secie Karatsew triumfował 6:4. Ostatnie dwa sety to już popis niesamowitego Rosjanina. 27-latek najpierw wygrał ze stratą zaledwie jednego gema, a następnie zwyciężył 6:2 i zameldował się w półfinale Austrialian Open.
To historyczne osiągnięcie Karatsewa. Rosyjski tenisista jako pierwszy debiutant na turnieju wielkoszlemowym w dziejach tzw. "ery Open" (od 1968 r.) awansował aż do półfinału.
To nie wszystko. Karatsew to także najniżej sklasyfikowany gracz w rankingu ATP od 25 lat, który znalazł się w czołowej czwórce Wielkiego Szlema. Co ciekawe, 27-latek za awans do półfinału zarobił więcej pieniędzy, aniżeli w całej dotychczasowej karierze.
W półfinale Karatsew zagra z triumfatorem pojedynku Novak Djoković - Aleksander Zwerew.
Tomasz Bratkowski16 Feb 2021 · 08:12