Hiszpan bohaterem Wisły Kraków! Cenny triumf "Białej Gwiazdy" po golach w końcówce [WIDEO]

Screen/Twitter
Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Miedź Legnicę (2:0) w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Bohaterem gospodarzy został Angel Rodado.
Przed rozpoczęciem piątkowego meczu z Miedzią Legnica piłkarze Wisły Kraków zajmowali piąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i mieli sześć punktów straty do pozycji gwarantujących bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Dwa miejsca niżej plasował się natomiast ich dzisiejszy rywal.
Stroną nieco lepszą była jednak "Biała Gwiazda". Zespół z Krakowa starał się prowadzić grę. Już w 19. minucie starcia mogło to poskutkować trafieniem otwierającym wynik tego spotkania. Piłkę w siatce umieścił Szymon Sobczak. Gol strzelony przez 31-latka został jednak anulowany z powodu ofsajdu.
Jeszcze przed przerwą zaskoczyć bramkarza Miedzi próbował także Kacper Duda. Uderzenie młodego pomocnika sprzed pola karnego zostało jednak obronione przez golkipera gości.
Wisła Kraków - Miedź Legnica
Krzysztof Porebski / pressfocus
W drugiej połowie obraz tego meczu zbytnio się nie zmienił. Oba zespoły nadal były bardzo nieskuteczne. Po stronie Wisły próbowali uderzać Angel Rodado i Bartosz Jaroch. Oba strzały minęły jednak bramkę strzeżoną przez Jakuba Mądrzyka.
Swoją okazję miała także Miedź. Niezłym strzałem popisał się Iwo Kaczmarski. Strzał 19-latka zatrzymał jednak Alvaro Raton.
Na pierwszą w tym meczu bramkę było trzeba czekać aż do 80. minuty. Bohaterem Wisły Kraków został Rodado. Trafienie Hiszpana zapewniło jego ekipie bardzo ważny komplet punktów. Już w doliczonym czasie gry Rodado pokonał bramkarza gości po raz drugi, ustalając wynik pojedynku na 2:0.
Mecz rozgrywany na obiekcie Wisły Kraków finalnie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Triumf odniesiony przez "Białą Gwiazdę" w meczu z Miedzią sprawia, że strata byłego mistrza Polski do drugiej w tabeli Arki wynosi tylko trzy punkty.
Piotr Sidorowicz 15 Mar · 22:25