Hiszpania pojedzie na mundial! Alvaro Morata bohaterem decydującego meczu [WIDEO]

MB Media/PressFocus
Reprezentacja Hiszpanii wygrała grupę B i awansowała na mistrzostwa świata. W decydującym starciu podopieczni Luisa Enrique zremisowali 0:0 ze Szwecją.
Przed pierwszym gwizdkiem "La Roja" przewodziła grupowej tabeli z przewagą jednego punktu nad ekipą "Trzech Koron".
Hiszpanie od początku spotkania przeważali w statystyce posiadania piłki. Pierwszą dobrą okazję stworzyli jednak goście ze Skandynawii. Emil Forsberg oddał groźny strzał, który nieznacznie minął bramkę strzeżoną przez Unaia Simona.
Jeszcze przed przerwą zawodnik RB Lipsk znów odnalazł się w polu karnym Hiszpanii. Po raz kolejny jego uderzenie nie leciało w światło bramki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W kolejnych minutach nadal Hiszpanie prowadzili grę, jednak nie potrafili wykreować groźnych sytuacji. W 73. minucie niewidocznego Alexandra Isaka zmienił Zlatan Ibrahimović.
Bohaterem meczu został jednak inny zmiennik. Alvaro Morata w 60. minucie pojawił się na murawie, a w końcówce wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie.
Hiszpania dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Szwecja zagra w barażach o awans na mundial.
Grecja i Kosowo nie miały już szans na zajęcie miejsca gwarantującego udział w barażach. W bezpośrednim starciu tych drużyn padł wynik 1:1. Dla Grecji strzelił Georgios Masouras, do remisu doprowadził Amir Rrahmani.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 22:40