Hiszpania zagra w finale Ligi Narodów! Koniec niezwykłej serii reprezentacji Włoch [WIDEO]

Poznaliśmy pierwszego finalistę Ligi Narodów. Hiszpanie w meczu rozegranym na San Siro pokonali Włochów 2:1 (2:0).
Już w 5. minucie "Azzurri" stanęli przed pierwszą szansą. Na bramkę strzeżoną przez Unai Simona uderzał Chiesa. Hiszpański golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.
Przyjezdni nie zamierzali oddawać pola i sami wyprowadzali groźne ataki. W 18. minucie objęli prowadzenie. Ferran Torres wyskoczył zza Bastoniego i pewnym uderzeniem pokonał Donnarummę.
Po chwili włoski golkiper miał mnóstwo szczęścia. Nie zdołał złapać piłki po strzale oddanym przez Alonso. Futbolówka najpierw trafiła w słupek, a następnie wybił ją Bonucci.
Włosi ruszyli do przodu i byli bliscy wyrównania. Najpierw kapitalną interwencją popisał się Unai Simon po strzale Bernardeschiego. Potem w doskonałej sytuacji znalazł się Insigne, ale nie trafił nawet w światło bramki.
Sytuacja "Azzurrich" skomplikowała się w 42. minucie. Bonucci w walce powietrznej trafił rywala łokciem. W efekcie obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
"La Roja" szybko wykorzystali grę w przewadze. Tuż przed gwizdkiem na przerwę dublet skompletował Ferran Torres i Italia znalazła się pod ścianą.
W drugiej połowie Włosi nie byli w stanie wiele zdziałać. Hiszpanie prowadzili grę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 61. minucie Chiesa uderzył w słupek, sędziowie i tak wskazali w tej sytuacji pozycję spaloną.
W 83. minucie odżyły nadzieje Włochów. Chiesa wyprowadził błyskawiczną kontrę i po dynamicznym rajdzie wyłożył piłkę Pellegriniemu. 25-latek bez problemu dopełnił formalności.
Więcej bramek już nie padło. Hiszpanie wygrali 2:1 i przerwali serię Włochów, którzy do dziś zanotowali 37 kolejnych meczów bez porażki.
Tym samym podopieczni Luisa Enrique zameldowali się w finale Ligi Narodów. W nim zagrają ze zwycięzcą pojedynku Belgia - Francja.
Daniel Makarewicz06 Oct 2021 · 22:45