Hiszpanie zapewnili sobie pierwszy koszyk na EURO. Specjalna dedykacja po ważnym golu [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Hiszpanii na zakończenie eliminacji do EURO 2024 wygrała na własnym boisku z Gruzją 3:1. Dzięki temu zawodnicy "La Roja" mają pewność, że w turnieju losowani będą z pierwszego koszyka.
Podopieczni Luisa De La Fuente z przytupem rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie, gdy z dośrodkowania Ferrana Torresa skorzystał Robin Le Normand.
Po chwili mogło być 2:0. Mamardaszliwi świetnie obronił strzał Gaviego, a dobitka Nico Williamsa okazała się niecelna. Odpowiedź Gruzinów była błyskawiczna, choć dość niespodziewana. Do remisu doprowadził Chwicza Kwaracchelia.
Jeszcze w pierwszej połowie konieczna była zmiana w szeregach "La Roja", bo poważnej kontuzji doznał Gavi (więcej TUTAJ). Idealnej sytuacji na gola w 32. minucie nie wykorzystał Alvaro Morata. Był trzy metry przed bramką, lecz jego strzał obronił Mamardaszwili.
Gruziński bramkarz robił co mógł, aby jak najdłużej utrzymać rezultat remisowy. W drugiej połowie znakomicie zachował się także po strzale Rodriego. W końcu musiał jednak skapitulować.
Prowadzenie Hiszpanom dał Ferran Torres. Swoje trafienie zadedykował swojemu koledze z FC Barcelony, Gaviemu. Według pierwszych informacji kontuzja Hiszpana wydaje się bardzo poważna - piłkarz prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
W 72. minucie stało się jasne, że piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrają ten mecz i w efekcie zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie A. Po dośrodkowaniu Yamala piłkę do własnej bramki wpakował Loczoszwili.
W drugim meczu tej grupy również nie brakowało goli oraz emocji. Szkoci zremisowali na własnym boisku z Norwegią 3:3. Ekipa z Wysp Brytyjskich także już wcześniej zapewniła sobie udział na EURO 2024.