Hiszpanie zmiażdżyli Turków, koncert gry Nolito daje awans! [VIDEO]

Vlad1988 / Shutterstock.com
Hiszpanie pokonali Turków w meczu drugiej kolejki fazy grupowej EURO 2016.

Po pierwszej serii gier w zdecydowanie lepszej sytuacji byli podopieczni Vicente del Bosque, którzy mieli na koncie trzy punkty. Turcy swój pierwszy mecz przegrali i grali o swoje być albo nie być na turnieju.

Początek spotkania okazał się zaskakująco senny. Hiszpanie rozkręcali się wyjątkowo powoli, z kolei Turcy nie byli w stanie zdobyć się na skonstruowanie naprawdę groźnej akcji, choć musieli walczyć o korzystny rezultat, by pozostać na francuskim turnieju.

Pół godziny usypiającej gry zostało jednak kibicom - przynajmniej tym hiszpańskim - wynagrodzone. W 34 i 36 minucie ich reprezentanci zadali bowiem dwa mocne ciosy.

Najpierw z lewej strony pola karnego wrzucił piłkę Nolito, a doskonałą główką popisał się Alvaro Morata, dając swojej drużynie prowadzenie...

...które szybko podwyższył asystujący przy pierwszym trafieniu Nolito. Zawodnik wykorzystał zagranie w pole karne Fabregasa, które przeciął jeszcze jeden z Turków. W sytuacji sam na sam Hiszpan nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce - i było już 2:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Zaraz po wznowieniu Turcy - jeśli wcześniej nie poczuli się znokautowani - musieli przyjąć kolejny potężny cios. Po akcji trójki Iniesta-Alba-Morata ten ostatni ze spokojem mógł pokonać bramkarza rywala. 3:0!

Trzecia bramka dobiła nie tylko rywali, ale zabiła też emocje w tym meczu. Tempo wyraźnie siadło, oba zespoły sprawiały wrażenie, jakby czekały już tylko na ostatni gwizdek sędziego. I w końcu się doczekały - kolejne gole już nie padły, Hiszpanie zwyciężyli 3:0 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału.