Hit na remis. Giroud ratuje punkt dla Arsenalu! [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Manchester United zremisował z Arsenalem 1:1 w szlagierowym meczu dwunastej kolejki Premier League. Gole strzelili Juan Mata i Oliver Giroud.

Początek meczu był wyrównany, ale lepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Arsenal. Po podaniu Theo Walcotta znakomitą okazję miał Alexis Sanchez. Chilijczyk nie potrafił jednak głową skierować piłki do bramki.

Z czasem zarysowała się przewaga gospodarzy. W 35. minucie w pole karne Arsenalu przedzierał się Antonio Valencia. Ekwadorczyk założył siatkę Nacho Monrealowi, próbował go wyprzedzić, ale padł w starciu z rywalem. Andre Mariner nie podyktował jednak rzutu karnego.

Kilka chwil później groźnym strzałem zza pola karnego popisał się Juan Mata. Petr Cech z najwyższym trudem odbił piłkę poza linię końcową.

Kolejną groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 41 minucie. Tym razem strzelał Martial. Efekt był taki jak poprzednio - Cech odbił piłkę na rzut rożny.

Po przerwie na boisku działo się mniej. Optyczną przewagę miał Manchester United, ale długo z ataków gospodarzy nic nie wynikało. Długo, czyli do 68. minuty.

Prawą stroną boiska zaatakował Ander Herrera i mocno dośrodkował z linii końcowej boiska. W polu karnym do piłki dopadł Mata, który płaskim strzałem nie dał szans Cechowi.

Po stracie gola Arsenal nie potrafił zagrozić bramce Davida De Gei. Grę kontrolowali gospodarze. Wydawało się, że nie dadzą sobie odebrać trzech punktów.

Końcówka należała jednak do Arsenalu. Prawą stroną boiska pociągnął Alex Oxlade-Chamberlain, świetnie dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Oliver Giroud. De Gea nie miał nic do powiedzenia.