Hoffenheim rozbiło VfB Stuttgart

4028mdk09, wikipedia
Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim rozbili u siebie VfB Stuttgart 4:0 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Rhein-Neckar-Arena w Sinsheim goście już od ósmej minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Argentyńczyk Emiliano Insua.
"Wieśniaki" przewagę wykorzystali dopiero po przerwie. Trzy minuty po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Francuz Joshua Brenet. Trzy minuty później podwyższył Brazylijczyk Joelinton, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze dwukrotnie w niespełna cztery minuty Algierczyk Ishak Belfodil.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna po czwartym zwycięstwie w sezonie awansowali na ósme miejsce w tabeli. "Die Schwaben" doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i nadal zamykają klasyfikację.