Holandia - Niemcy: Wpadka Neuera, wysoka porażka Niemców. Wynik meczu, skład i bramki

Niemcy upokorzeni! Wpadka Neuera i wysoka porażka z Holandią [WIDEO]
kivnl / shutterstock.com
Niemcy niespodziewanie przegrały z Holandią 0:3 w swoim drugim meczu w Lidze Narodów.
Pierwsi okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie goście, którzy od początku mieli optyczną przewagę. Toni Kroos zagrał w pole karne do Thomasa Muellera, a ten zdecydował się na strzał bez przyjęcia. Znakomicie zachował się w tej sytuacji Jasper Cillessen, popisując się znakomitym refleksem.
Pierwsza bramka padła w 30 minucie. Wpadkę zaliczył Manuel Neuer, który nie zdołał przeciąć dośrodkowania z rzutu rożnego, a potem dał się pokonać Van Dijkowi.
W 65. minucie powinno być 1:1. Wprowadzony chwilę wcześniej Leroy Sane był sam przed holenderskim bramkarzem. Miał dużo miejsca i czasu, ale oddał strzał tuż obok słupka. Następnie nad poprzeczką z woleja uderzył Julian Draxler.
Przewaga Niemców rosła z każdą minutą. Holendrzy ograniczali się do sporadycznych kontrataków, jak ten na kwadrans przed końcem spotkania, kiedy na bramkę rywali popędził Memphis Depay. Jego strzał na raty obronił Manuel Neuer.
W 87 minucie Holendrzy podwyższyli prowadzenie, wyprowadzając zabójczą kontrę. Promes wyłożył piłkę Depay'owi, który nie miał problemów z pokonaniem Neuera.
W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Wijnaldum, precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka.
Podopieczni Joachima Loewa przegrywając, spadli na ostatnie miejsce w grupie i po dwóch spotkaniach mają tylko punkt na koncie i żadnej strzelonej bramki. Holendrzy dzięki wygranej plasują się na drugiej pozycji i tracą do Francji punkt.