Holandia zrobiła krok do awansu na EURO 2020. Czwarte zwycięstwo z rzędu

kivnl / shutterstock.com
Białoruś przegrała przed własną publicznością z Holandią 1:2 (0:2) w pierwszym niedzielnym meczu ósmej kolejki grupy C eliminacji Euro 2020.
Na obiekcie Dynama Mińsk dwubramkowe prowadzenie "Oranje" do przerwy zapewnił w niespełna dziesięć minut Georginio Wijnaldum. Zawodnik Liverpoolu najpierw skutecznie przymierzył głową, a następnie znakomicie uderzył z dystansu.
Osiem minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał głową Stanisłau Drahun, ale na więcej gospodarzy nie było już stać. Wschodni sąsiedzi Polski doznali w ten sposób piątej porażki w tych eliminacjach i pozostali na czwartej lokacie w klasyfikacji.
Trzykrotni wicemistrzowie świata natomiast po czwartym zwycięstwie z rzędu objęli samodzielne prowadzenie w tabeli tej grupy.
Marcin Karbowski13 Oct 2019 · 19:57