Horror w meczu Polek! Pokonały Brazylijki po tie-breaku w Lidze Narodów

Zorro2212, wikicommons
Polskie siatkarki wygrały z Brazylijkami w trzech setach - 25:20, 25:22, 26:28, 18:25, 15:9 - w Lidze Narodów 2019.
Pierwsza partia była bardzo zacięta. Żadnej z drużyn do stanu po 17 nie udało się wypracować większej przewagi. To wtedy biało-czerwone zanotowały kapitalną serię sześciu punktów z rzędu i w zasadzie rozstrzygnęły losy pierwszego seta, wygrywając go ostatecznie 25:20.
Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Wyrównany bój toczył się do wyniku 17:16 dla Polek. Wtedy naszym siatkarkom znowu udało się odskoczyć rywalom - 21:17 - ale tylko na chwilę. Brazylijki zdołały się jeszcze zbliżyć na punkt - 23:22. Na szczęście ostatnie słowo należało do polskich zawodniczek, które pokonały Brazylijki 25:22.
W trzecim secie historia się odwróciła. Końcówka tym razem należała do przeciwniczek - od wyniku po 18 stopniowo przewagę zyskiwały Brazylijki, mając już piłkę setową - 21:24. Biało-czerwone odrobiły jednak jeszcze straty, doprowadzając do remisu 24:24. Ostatecznie rywalki wygrały na przewagi 26:28.
Czwartą partię nasze zawodniczki rozpoczęły bardzo dobrze, stale powiększając przewagę. Niestety przy stanie 15:12 przegrały pięć kolejnych piłek. Polski od tego momentu nie były już w stanie odrobić strat i przegrały 18:25.
W tie-breaku biało-czerwone okazały się lepsze i pokonały Brazylijki 15:9.
Jakub Kreśliński29 May 2019 · 19:09