Hubert Hurkacz nie dał rady Andy'emu Murrayowi. Polak za burtą turnieju w Wiedniu [WIDEO]

Xinhua / Pressfocus
Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP w Wiedniu. Polak nie dał rady Andy'emu Murrayowi. Przegrał z nim w trzech setach.
W pierwszym secie gra długo toczyła się gem za gem. Kluczowa był dziewiąta odsłona, w której Murray przełamał Hurkacza. Po chwili dokończył dzieła i zapisał na swoim koncie pierwszego seta.
Drugi rozpoczął się od zwycięstw do zera - dwukrotnie dokonał tego Hurkacz, raz Murray. Polak był blisko przełamania w szóstym gemie. Brytyjczyk zachował jednak zimną krew. Obronił aż cztery break pointy i zapisał całego gema na swoją korzyść.
Obaj tenisiści walczyli bardzo twardo. Wygrywali tylko przy własnym podaniu. Nie brakowało jednak efektownych wymian.
O losach drugiej partii ostatecznie zadecydował tie-break. Hurkacz obronił w nim piłkę meczową, a następnie przechylił szalę na swoją korzyść.
Decydujący set rozpoczął się od przełamania Hurkacza. Polak szybko stracił przewagę. Kluczowa była szósta odsłona, w której Murray wygrał przy podaniu Hurkacza. To ustawiło dalszy przebieg seta. Brytyjczyk natychmiast podwyższył prowadzenie przy swoim serwisie i objął prowadzenie 5:2.
Hurkacz odpowiedział przy własnym secie. Nie był jednak w stanie odwrócić losów meczu. Co prawda dziewiątego gema zaczął od dwóch wygranych wymian, ale Murray odrobił straty. Gra była zacięta, toczyła się na przewagi. Zwycięsko z takiej walki wyszedł Brytyjczyk, który całe spotkanie zakończył asem serwisowym.
Marcin Karbowski25 Oct 2021 · 21:33