Hubert Hurkacz przegrał w Dubaju. Polak nie dał rady Denisowi Shapovalovowi

Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Dubaju. Polak w walce o ćwierćfinał przegrał Denisem Shapovalovem 4:6, 3:6.
Kanadyjczyk, który jest notowany na 12. miejscu w rankingu ATP, od początku meczu grał na wysokim poziomie. W pierwszym secie popełnił tylko pięć niewymuszonych błędów. Hurkacz mógł mu odebrać podanie właściwie tylko raz - w ósmym gemie. Shapovalov wyszedł jednak obronną ręką z problemów.
Kluczowy dla losów pierwszej partii był trzeci gem. To w nim Kanadyjczyk przełamał Hurkacza. Seta wygrał 6:4.
Shapovalov kontynuował dobrą grę także w drugiej partii. I w niej przełamał Hurkacza już w trzeciej odsłonie.
Niewiele brakowało, a odebrałby podanie Polakowi także w piątym gemie. Wtedy jednak Hurkacz potrafił odwrócić losy gry ze stanu 0-40.
Na wiele więcej nie było go stać. Kanadyjczyk zakończył mecz po 76 minutach. W dziewiątym gemie wypracował sobie trzy piłki meczowe. Decydującego seta wygrał 6:3.
Marcin Karbowski17 Mar 2021 · 12:44
Źródło: Sportowe Fakty