Hubert Hurkacz wygrał po wielkich męczarniach. Polak wciąż walczy o awans do ATP Finals [WIDEO]

Xinhua / Pressfocus
Hubert Hurkacz awansował do 1/16 finału turnieju ATP w Paryżu. Polak wygrał z Adrianem Mannarino 7:6, 6:4.
Dla Hurkacza turniej w Paryżu jest ostatnią szansą na zdobycie przepustki do ATP Finals. Polak nie ma miejsca na błąd - potrzebuje przynajmniej awansu do finału i korzystnych dla siebie wyników w meczach innych zawodników.
W pierwszym secie obaj tenisiści bronili swojego podania. Bliżej przełamania był Mannarino, który już w trzecim gemie miał break-pointa. Hurkacz zdołał się jednak wybronić.
Polak miał problemy jeszcze w siódmym i dziewiątym gemie - w sumie musiał w nich bronić pięć break-pointów. Uratował się jednak, a całego seta rozstrzygnął na swoją korzyść w tie-breaku. Piłkę setową dał mu niewymuszony błąd Mannarino, zwycięstwo - as serwisowy.
Druga partia bardzo długo przebiegała według podobnego scenariusza. Kto serwował, ten wygrywał gema. Rytm gry zmienił się dopiero w dziewiątej odsłonie. Hurkacz przełamał rywala, co otworzyło mu drogę do zwycięstwa w całym meczu. Przy własnym podaniu nie zmarnował okazji. Drugiego seta wygrał 6:4.
Marcin Karbowski01 Nov 2022 · 16:31