Idrissa Gueye wyręczył gwiazdy PSG. Piękne trafienie pomocnika i kolejne zwycięstwo paryżan [WIDEO]

Piłkarze Paris Saint-Germain w sobotnim spotkaniu 8. kolejki Ligue 1 pokonali 2:0 Montpellier. Pięknego gola strzelił Idrissa Gueye, który w 14. minucie przymierzył zza pola karnego. W końcówce rezultat ustalił Julian Draxler
Paryżanie do sobotniego spotkania przystąpili bez kontuzjowanego Leo Messiego, ale ich siła rażenia i tak była potężna. Ofensywny tercet stworzyli Neymar, Kylian Mbappe oraz Angel Di Maria.
Reprezentant Francji już w piątej minucie mógł otworzyć wynik spotkania. Przegrał jednak pojedynek z Omlinem, który popisał się dobrą interwencją.
Niedługo później bardziej rozpoznawalnych kolegów wyręczył Idrissa Gueye. Pomocnik znakomicie przymierzył zza pola karnego, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi rywali.
PSG kontrolowało przebieg spotkania, ale nie potrafiło udokumentować przewagi kolejnymi golami w pierwszej połowie. Bliski szczęścia był Ander Herrera, lecz trafił w poprzeczkę. Niewiele brakowało, aby tuż przed przerwą niewykorzystana szansa zemściła się na gospodarzach. Po strzale Savaniera Keylora Navasa uratował słupek.
W drugiej połowie dobrymi interwencjami przez długi czas popisywał się Omlin. Tym razem poradził sobie ze strzałem Gueye. Omal nie zaskoczył go jeden z kolegów z drużyny, przypadkowo kierując piłkę w stronę własnej bramki po dośrodkowaniu, ale także tym razem golkiper był na posterunku.
W 66. minucie powinno być 2:0 dla PSG. Mbappe zdołał już nawet minąć Omlina, lecz nie trafił do praktycznie pustej bramki. Kilka chwil później dobrej sytuacji nie wykorzystał również Neymar.
W końcówce spotkania gospodarze dopięli wreszcie swego i przypieczętowali wygraną. Julian Draxler chwilę po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców, wykorzystując nie najlepszą interwencję bramkarza.
Paryżanie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo i zdecydowanie przewodzą stawce z kompletem punktów. Nad drugim Olympique Marsylia mają już dziesięć "oczek" przewagi.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 22:50