Iga Świątek przegrała z liderką światowego rankingu! Finał turnieju w Adelaide nie dla Polki [WIDEO]

Iga Świątek niestety nie zagra w finale turnieju WTA w Adelaide. Polka w dwóch setach przegrała z Ashleigh Barty 2:6, 4:6.
Był to drugi pojedynek między tymi zawodniczkami. W ubiegłym roku Barty w dwóch setach pokonała Świątek podczas turnieju w Madrycie.
Mecz rozpoczął się od szybko wygranych gemów serwisowych. Przy swoich pierwszych czterech zagrywkach Barty zanotowała aż dwa asy. W czwartym gemie Świątek miała szansę na przełamanie. Australijka jednak wybroniła się i doprowadziła do stanu 2:2. W piątym gemie liderka światowego rankingu przełamała Polkę, dzięki świetnym serwom i mocnym uderzeniom z forhenda.
Barty poszła za ciosem i następnego gema wygrała do zera, po czym znów przełamała Świątek. Australijka z przytupem zakończyła seta, notując dwa kolejne asy serwisowe. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 6:2.
Drugi set nie rozpoczął się po myśli Igi Świątek. W kluczowym momencie trzeciego gema popełniła podwójny błąd serwisowy i dała się przełamać. Polka nie kryła frustracji.
W szóstym gemie Świątek miała okazję na przełamanie powrotne. 20-latka nie zdołała jednak wykorzystać break-pointa. Najpierw zagrała w aut, później dała się zaskoczyć pod siatką. Najdłuższa wymiana w meczu zakończyła się kapitalnym forhendem Australijki.
Przy stanie 3:5 serwowała Świątek. Miała już wynik 0:40, jednak cztery kolejne piłki padły łupem Barty. Polka ostatecznie wybroniła piłkę meczową i doprowadziła do wyniku 4:5, bowiem slajs Australijki wylądował na siatce. Liderka rankingu WTA przy swoim podaniu zapewniła już sobie zwycięstwo.
Jej rywalką w finale będzie Elena Rybakina, która wcześniej pokonała Misaki Doi. Z kolei Świątek może już szykować się do turnieju w Sydney. W pierwszej rundzie zmierzy się tam z Emmą Raducanu.
Adam Kłos08 Jan 2022 · 11:05