Iga Świątek z pewnym zwycięstwem w Indian Wells! Polka z awansem do kolejnej rundy

Iga Świątek bez żadnych problemów awansowała do III rundy turnieju w Indian Wells. Polka gładko wygrała z Petrą Martić.
Świątek od początku miała mecz pod kontrolą. Rywalkę przełamała już w drugim gemie. Nie dała jej wtedy wygrać choćby jednej wymiany.
Martić nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Bardziej zacięty czwarty gem, w którym Chorwatka pokazała kilka interesujących zagrań. Na przewagi zwyciężyła jednak Świątek. Polka po chwili dołożyła gładkie zwycięstwo przy własnym podaniu. Było już 5:0.
Chorwatka w pierwszej partii wygrała tylko jednego gema. Nie mogło to jednak zmienić losów seta. Polka po kilku minutach zapewniła sobie zwycięstwo 6:1.
Drugi set przebiegał według podobnego scenariusza. Świątek zaczęła rewelacyjnie - przełamała rywalkę w pierwszym i trzecim gemie.
Martić było stać na zryw. Chorwatka najpierw przełamała Świątek, a po chwili wygrała gema przy własnym podaniu. Polka odpowiedziała jednak znakomicie: na 4:2 podwyższyła wygrywając do zera, a następnie podwyższyła na 5:2.
Bez znaczenia dla losów meczy był jeszcze jeden gem wygrany przez Martić. W dziewiątej odsłonie Świątek zakończyła cały mecz.
Marcin Karbowski08 Oct 2021 · 21:24