Inter coraz bliżej tytułu mistrzowskiego! Niespodziewany bohater "Nerazzurrich" [WIDEO]

Pressfocus / IPA / SIPA
Inter wykonał kolejny wielki krok w kierunku zdobycia tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Antonio Conte wygrali z Hellasem 1:0.
W pierwszej połowie Inter miał poważne problemy ze skutecznością. Szanse na otworzenie wyniku mieli Achraf Hakimi i Lautaro Martinez. Dobrze dysponowany był jednak bramkarz Hellasu, Marco Silvestri.
W 25. minucie zespół z Verony nieoczekiwanie mógł wyjść na prowadzenie. Strzał Daniela Bessy obronił Samir Handanović, a dobitka Federico Dimarco minęła słupek bramki Słoweńca. Do przerwy było 0:0.
Inter bił głową w mur, ale w końcu dopiął swego. W 76. minucie piłkarze Hellasu zostawili Matteo Darmianowi zbyt wiele miejsca w polu karnym. Wahadłowy mediolańczyków wykorzystał okazję i strzelił na 1:0.
Zespół Conte dowiózł jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Na tę chwilę przewaga Interu nad drugim w tabeli Milanem wynosi 13 punktów. Jutro "Rossoneri" spróbują zmniejszyć tę przewagę, rywalizując z Lazio. Hellas zajmuje 10. lokatę w Serie A.
Adam Kłos25 Apr 2021 · 16:52