Inter Mediolan nie do zatrzymania w Serie A. Specjalna dedykacja Lautaro, wsparł ofiary tragedii [WIDEO]

Screen z X
Inter Mediolan znacznie umocnił się na prowadzeniu w Serie A dzięki niedzielnej wygranej 2:0 z rzymskim Lazio. Jedną z bramek zdobył Lautaro Martinez, który miał specjalną dedykację.
"Nerazzurri" wydają się w tej chwili głównymi faworytami do mistrzostwa Włoch. Na Stadio Olimpico początkowo to Lazio miało jednak inicjatywę. Gospodarze nie potrafili pokonać Yanna Sommera.
Inter dostał natomiast prezent, z którego nie sposób było nie skorzystać. W 40. minucie koszmarny błąd popełnił Marusić, który wręcz podał piłkę Lautaro Martinezowi.
Argentyńczyk minął bramkarza rywali i dał swojej drużynie prowadzenie. Gola zadedykował ofiarom tragedii w argentyńskim mieście Bahia Blanca. Silne burze spowodowały śmierć 13 osób.
Na początku drugiej połowy rzymianie mieli idealną okazję na wyrównanie. Rovella odebrał futbolówkę Calhanoglu i wyszedł sam na sam z Sommerem, ale to Szwajcar był górą w tym pojedynku.
W 66. minucie "Nerazzurri" przeprowadzili zabójczą kontrę. Rozprowadził ją Nicolo Barella, który później zagrał do Marcusa Thurama. Francuz uderzał słabszą, lewą nogą, ale i tak pokonał Ivana Provedela.
W końcówce gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Manuela Lazzariego. Kolejny cios mógł zadać jeszcze Mchitarjan, lecz jego strzał świetnie obronił Provedel.
Inter wygrał ostatecznie w Rzymie 2:0 i zwiększył przewagę nad Juventusem w tabeli włoskiej Serie A. "Nerazzurri" mają już o cztery punkty więcej od najgroźniejszych rywali.
Maciej Pietrasik17 Dec 2023 · 22:44