Irlandia Północna wygrała z Czechami w meczu towarzyskim

wba.co.uk
Irlandia Północna wygrała z Czechami 3:2 (3:0) w meczu towarzyskim, który został rozegrany na stadionie Generali Arena w Pradze.
Goście wszystkie gole strzelili w pierwszej połowie. Paddy McNair wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Najpierw uprzedził obrońców rywali i uderzył z pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy obrońca Middlesbrough wykorzystał sytuację sam na sam.
Gola dla Irlandczyków z Północy strzelił również Jonny Evans, który trafił po zamieszaniu przed bramką gospodarzy.
Czesi straty odrabiali po przerwie. W 67. minucie Vladimir Darida oddał skuteczny strzał z pola karnego. Po 60 sekundach gola strzelił Alex Kral po indywidualnej akcji. Do remisu zespół prowadzony przez Jaroslava Silhavego nie zdołał już doprowadzić.
Czechy w listopadzie zagrają dwa mecze w eliminacjach Euro 2020 z Kosowem i Bułgarią.
Irlandia Północna również będzie rywalizować w kwalifikacjach przyszłorocznych mistrzostw Europy. Rywalami podopiecznych Michaela O'Neilla będą Holandia i Niemcy.
Marcin Karbowski14 Oct 2019 · 21:11