Islandia - Szwajcaria: Wygrana gości. Składy, wynik meczu i bramki

Zwycięstwo Szwajcarii, spadek Islandii
AGIF/Shutterstock
Islandia uległa u siebie Szwajcarii 1:2 (0:0) w poniedziałkowym spotkaniu grupy 2 dywizji A rozgrywek Ligi Narodów.
Na obiekcie Laugardalsvoellur w Reykjaviku prowadzenie przyjezdnym zapewnił sytuacyjnym strzałem głową Haris Seferovic, któremu siedem minut po przerwie świetnie dośrodkował w pole karne Granit Xhaka. Kwadrans później podwyższył z bliska Michael Lang.
Dziewięć minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał kapitalnym uderzeniem z dystansu Alfred Finnbogason, ale na więcej sensacyjnego ćwierćfinalistę Euro 2016 nie było już stać.
"Helweci" po drugiej wygranej nad ekipą ze Skandynawii odzyskali pozycję lidera tabeli, ale mają taki sam dorobek punktowy co prowadząca w klasyfikacji Belgia.
Zespół z Kraju Gejzerów po trzeciej porażce stracił już szanse na utrzymanie i został zdegradowany do niższej dywizji B.