Jan Bednarek zamieszany w porażkę Southampton. Polak sprokurował rzut karny

Jan Bednarek nie zanotował najlepszego występu w 22. kolejce Premier League. Jego Southampton przegrało 1:3 z Wolverhampton.
Wynik tego spotkania otworzył Raul Jimenez. Meksykański napastnik w 37. minucie wykorzystał rzut karny.
"Jedenastka" została podyktowana za faul Jana Bednarka. Zdaniem arbitra polski obrońca nieprzepisowo powstrzymywał Rayana Ait-Nouriego.
W drugiej połowie prowadzenie "Wilków" podwyższył Conor Coady. "Świętych" stać było jedynie na bramkę kontaktową Jamesa Ward-Prowse'a. W doliczonym czasie gry pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył jeszcze Adama Traore.
W drugim meczu rozgrywanym od godziny 16:00 Newcastle zremisowało 1:1 z Watfordem. Debiut w barwach "Srok" zanotował ściągnięty z Burnley Chris Wood, ale bramkę dla ekipy z St. James' Park zdobył Allan Saint-Maximin. Wydawało się, że Newcastle wygra i wydostanie się ze strefy spadkowej, ale w końcówce do remisu doprowadził Joao Pedro.
Z kolei Norwich nieoczekiwanie wygrało 2:1 z Evertonem. "The Toffees" fatalnie weszli w to spotkanie. W 16. minucie Michael Keane skierował piłkę do własnej bramki. Kilkadziesiąt sekund później prowadzenie "Kanarków" podwyższył Adam Idah. Ekipa z Liverpoolu odpowiedziała jedynie efektownym trafieniem Richarlisona.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 17:57