Janowicz przegrał, choć miał piłkę setową w drugiej odsłonie. Polak odpadł w trzeciej rundzie Wimbledonu

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz przegrał z Benoitem Paire w trzeciej rundzie Wimbledonu.
W pierwszej odsłonie polski tenisista nie prezentował się najlepiej, przede wszystkim zawodził u niego serwis. Wyrównana walka trwała do stanu 2:2, potem na korcie dominował Francuz, który błyskawicznie wygrał cztery następne wymiany i całego seta 6:2.
W drugiej partii nasz zawodnik poprawił już grę, ale rywal nadal prezentował się bardzo dobrze. Obaj tenisiści zdobywali gemy tylko przy swojej zagrywce. W końcówce partii Janowicz miał piłkę setową, lecz jej nie wykorzystał i o losach drugiego seta decydował tie break. W nim lepszy okazał się przeciwnik, wygrywając 7-3.
Trzecia odsłona miała podobny przebieg, co poprzednia, ale tylko do stanu 3:3. Wtedy Paire wygrał gema przy swoim serwisie, a następnie przełamał Polaka i prowadził 5:3. Ostatecznie pokonał Jerzego Janowicza 6:3 i zameldował się w czwartej rundzie Wimbledonu.
Jerzy Janowicz - Benoit Paire 2:6, 6:7(3), 3:6