Japonia i Iran w półfinale Pucharu Azji

YouTube
W 1/4 finału Pucharu Azji Japonia wygrała z Wietnamem 1:0, a Iran pokonał Chiny 3:0. Obie reprezentacji zagrają ze sobą w półfinale.
Na Al Maktoum Stadium w Dubaju zwycięskiego gola dla Japończyków strzelił Ritsu Doan. 20-letni pomocnik wykorzystał w 57. minucie rzut karny. Dla zawodnika, który na co dzień gra w Groningen FC to drugie trafienie w tegorocznej edycji Pucharu Azji.
Japończycy w turnieju finałowym wygrali wszystkie pięć meczów i za każdym razem różnicą jednej bramki.
Bardziej przekonywujące wygrywają Irańczycy, którzy w ćwierćfinale pokonali Chiny 3:0.
Pierwszego gola strzelił w 18. minucie Mehdi Taremi, który skorzystał z podania Sardara Azmouna. Fatalnie w tej akcji zachowali się chińscy obrońcy.
Po półgodzinie gry Iran wygrywał już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Azmoun, wykorzystując sytuację sam na sam. Raz jeszcze podopieczni Marcello Lippiego nie potrafili poradzić sobie ze snajperem Rubina Kazań.
Rezultat spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Karim Ansarifard, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
W półfinale Japonia zagra z Iranem. Mecz zostanie rozegrany 28 stycznia.