Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów! Polacy wzorowo odrobili starty [WIDEO]

Lukasz Laskowski / pressfocus
Jastrzębski Węgiel rozbił Piacenzę 3:0 (25:22, 26:24, 25:21). Tym samym polski klub awansował do półfinału Ligi Mistrzów.
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym górą była Piacenza. Włosi na własnym terenie wygrali 3:2, wobec czego to drużyna z PlusLigi musiała martwić się o odrobienie strat.
Nasi zawodnicy ruszyli do akcji już w pierwszym secie. Jego początek był wyrównany, w pewnym momencie prowadzili rywale, lecz przy stanie 15:15 siatkarze Jastrzębskiego Węgla weszli na wyższy poziom. Starty odrobili z nawiązką i wysunęli się na 22:17. Ostatecznie zaś wygrali 25:22.
W drugim secie rywalizacja była jeszcze bardziej zażarta. Ponownie jednak z korzyścią dla zespołu gospodarzy. Chociaż Piacenza miała swoją piłkę setową, to trzy kolejne punkty trafiły na konto Polaków i to oni zwyciężyli 26:24.
Trzeci set okazał się decydujący. Tym razem Jastrzębski był stroną dominującą, miał nawet sześć punktów przewagi. Takiej zaliczki nie roztrwonił do samego końca, wygrał wyraźnie, wszak 25:21.
Tym samym "Pomarańczowi" awansowali do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. W grze o trofeum są jeszcze Ziraat Bankasi oraz zwycięzcy rywalizacji Trentino/BR Volleys i Lube Civitanova/Halkbank.
Hubert Kowalczyk28 Feb · 20:57