Jędrzejczyk na ławce, remis FK Krasnodar z FC Salzburg

MediaPictures.pl/Shutterstock
FK Krasnodar zremisował u siebie z FC Salzburg 1:1 (0:1) w meczu 5. kolejki grupy I rozgrywek Ligi Europy. Artur Jędrzejczyk całe zawody oglądał z ławki rezerwowych.

Prowadzenie dla gości uzyskał osiem minut przed przerwą Izraelczyk Munas Dabbur. Wyrównał pięć minut przed końcem Fiodor Smołow. "Byki" dzięki temu podziałowi punktów zachowały drugie miejsce w tabeli. Ekipa z Austrii jest trzecia.

Na czele stawki umocniło się Schalke 04 Gelsenkirchen, które pokonało na własnym stadionie OGC Nice 2:0 (1:0).

Na Veltins-Arena najpierw bramkę strzelił po niespełna kwadransie gry Ukrainiec Jewhen Konoplianka, a piąte zwycięsko "Die Koenigsblauen" przypieczętował z rzutu karnego Dennis Aogo. "Les Aiglons" doznali w ten sposób czwartej porażki i zamykają stawkę.

Za dwa tygodnie w ostatniej serii spotkań niepokonany zespół z Zagłębia Ruhry zagra w Salzburgu, natomiast drużyna z południa Francji zmierzy się z "Bykami".