Juventus coraz bliżej podium Serie A. Morata i Szczęsny dali "Starej Damie" wygraną nad Spezią [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
Juventus po słabym początku sezonu wydaje się łapać właściwy rytm. W niedzielę podopieczni Massimiliano Allegriego zdobyli trzy punkty w spotkaniu ze Spezią. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Alvaro Morata. Z dobrej strony pokazał się także Wojciech Szczęsny.
W Turynie od początku zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski - Wojciecha Szczęsnego oraz Arkadiusza Recę. Ze względu na nadmiar żółtych kartek zawieszenie musiał odcierpieć Jakub Kiwior.
Zgodnie z przewidywaniami "Bianconeri" od początku zyskali inicjatywę. Aktywny był między innymi Alvaro Morata. Początkowo z kolejnymi strzałami Hiszpana bez większego problemu radził sobie Provedel.
Napastnik Juventusu w 21. minucie zdołał trafić do siatki po świetnym podaniu Manuela Locatellego. Dzięki temu do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Wynik mógł podwyższyć Dusan Vlahović, lecz Serbowi brakło centymetrów, aby dojść do piłki tuż przed bramką rywali.
W drugiej części spotkania Spezia nieco się obudziła, a Wojciech Szczęsny momentami miał naprawdę sporo pracy. Polak dobrze poradził sobie między innymi z uderzeniem Emmanuela Gyasiego.
Z biegiem czasu goście coraz odważniej atakowali, widząc bierność ze strony rywali. Niecelnie strzelał Manaj, a po uderzeniu Agudelo znakomicie interweniował Szczęsny.
Spezia do końca starała się odrobić straty, lecz Juventus utrzymał korzystny wynik do samego końca. W doliczonym czasie gry dublet mógł jeszcze skompletować Morata, nie trafił jednak z najbliższej odległości.
Dzięki wygranej 1:0 "Stara Dama" umocniła się na czwartym miejscu w Serie A. Do ligowego podium traci już jedynie cztery punkty i niewykluczone, że w końcówce sezonu włączy się nawet do walki o mistrzostwo Włoch.