Juventus odpada z Ligi Mistrzów! Kompromitacja w meczu z Villarreal! [WIDEO]

Screen Twitter
Juventus odpadł z Ligi Mistrzów! "Stara Dama" przegrała z Villarreal 0:3 (0:0) i pożegnała się z rozgrywkami w 1/8 finału.
Trudno było wskazać wyraźnego faworyta dzisiejszego spotkania. Chociaż "Stara Dama" mogła pochwalić się atutem własnego boiska, na jej niekorzyść działała bardzo defensywna postawa. Juventus przekonał się o tym w poprzednim spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdy nie zdołał utrzymać jednobramkowego prowadzenia.
Dzisiejsze starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz w 11. minucie Alvaro Morata przegrał pojedynek z bramkarzem Villarreal. Jeszcze bliżej szczęścia był Dusan Vlahovic, który w 22. minucie trafił prosto w poprzeczkę.
Słaniające się na nogach Villarreal zdołało jednak przetrwać do końca pierwszej połowy. Dowiozło bezbramkowy remis, bardzo cenny w kontekście kolejnych wydarzeń.
Druga połowa stała pod znakiem bardziej wyrachowanej gry. "Stara Dama" zdjęła nogę z gazu i znacznie uważniej przystępowała do ataków. Miało to jednak swoje konsekwencje - po zmianie stron to "Żółta Łódź Podwodna" stworzyła sobie więcej dogodnych sytuacji.
Jedna z nich, stworzona w 76. minucie, przyniosła gościom rzut karny. Na murawę padł Francis Coquelin, a Szymon Marciniak, po konsultacji z VAR, wskazał na wapno. Do piłki podszedł Gerard Moreno, który zdołał pokonać Wojciecha Szczęsnego.
Na kwadrans przed końcem Juventus znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, z której nie potrafił wyjść. Do końca spotkania "Stara Dama" nie oddała żadnego strzału, który realnie zagroził bramce Villarreal. Zamiast tego otworzyli się na kontry, co poskutkowało kolejnym trafieniem ze strony gości. W 85. minucie wynik podwyższył Pau Torres.
Na tym jednak nie koniec, bowiem w doliczonym czasie gry zawodnicy Juventusu sprokurowali kolejny rzut karny. Do piłki tym razem podszedł Danjuma, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.
Ostatecznie gospodarze przegrali 0:2 (0:0) i odpali z Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinału rozgrywek awansowała "Żółta Łódź Podwodna", która wykazała się większą determinacją pod bramką swoich rywali.
Hubert Kowalczyk16 Mar 2022 · 22:53