Juventus Turyn znów stracił punkty. Porażka z AS Romą [WIDEO]

Marco Canoniero/Shutterstock
AS Roma pokonała przed własną publicznością Juventus Turyn 2:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu 36. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody między słupkami gości zaliczył Wojciech Szczęsny. Golkipera reprezentacji Polski zaskoczył najpierw jedenaście minut przed końcem Alessandro Florenzi, który w sytuacji sam na sam popisał się efektowną "podcinką".
Sukces ekipy z Wiecznego Miasta przypieczętował w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem w długi róg Bośniak Edin Dzeko, któremu podawał w polu karnym znakomicie wyprowadzający kontratak Turek Cengiz Under.
"Giallorossi" po siedemnastej wygranej w sezonie przesunęli się na szóste miejsce w tabeli, zrównując się dorobkiem z piątym w klasyfikacji AC Milan.
"Bianconeri", którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzowski tytuł, doznali natomiast dopiero trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach.