Juventus wygrał na inaugurację Serie A. Cristiano Ronaldo był centymetry od gola [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Parma Calcio uległa u siebie broniącemu tytułu Juventusowi Turyn 0:1 (0:1) w meczu inaugurującym nowy sezon rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Ennio Tardini całe zawody między słupkami gości zaliczył Wojciech Szczęsny.
Prowadzenie "Starej Damie" zapewnił po dwudziestu minutach gry Giorgio Chiellini, który zmienił tylko kierunek lotu piłki po uderzeniu Brazylijczyka Aleksa Sandro.
W 34. minucie piłka znalazła się w bramce Parmy po strzale Cristiano Ronaldo. Po konsultacji z systemem VAR gol nie został jednak uznany. Portugalczyk znajdował się na minimalnym spalonym w momencie podania Douglasa Costy.
Zespół z Piemontu w drugiej kolejce podejmie SSC Napoli. Drużyna, którą trenuje Roberto D'Aversa, zmierzy się natomiast z Udinese Calcio.