Juventus znowu wygrał i ma już 4 punkty przewagi nad Napoli

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Juventus FC pokonał przed własną publicznością Atalantę BC 2:0 (1:0) w zaległym meczu 26. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Allianz Stadium pierwszego gola dla "Starej Damy" strzelił Gonzalo Higuain. Reprezentant Argentyny po dośrodkowaniu Douglasa Costy oddał mocny strzał z okolicy szesnastego metra i nie dał szans na obronę golkiperowi rywali.
W 81. minucie Blaise Matuidi w sytuacji sam na sam z Etritem Berishą i pokonał go uderzeniem tuż przy lewym słupku.
Zespół z Bergamo kończył mecz w dziesiątkę, gdyż w 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Gianluca Mancini.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Starej Damy" przesiedział reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny.
Podopieczni Massimiliano Allegriego są liderem Serie A i mają cztery punkty przewagi nad SSC Napoli. Zawodnicy prowadzeni przez Gian Piero Venturę plasują się z kolei na ósmej pozycji.