Juventus zwycięski w derbach Turynu, czyste konto Szczęsnego

cristiano barni/Shutterstock
Juventus FC przed własną publicznością pokonał Torino FC 2:0 (1:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch.
Na Juventus Stadium pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Douglas Costa. Reprezentant Brazylii w 15. minucie wykorzystał dośrodkowanie paulo Dybali i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Wynik na 2:0 ustalił w 67. minucie Mario Mandzukić. Chorwat przyjął futbolówkę w polu karnym rywali i w sytuacji sam na sam pokonał Vanę Milinkovica-Savica.
Całej spotkanie w bramce "Starej Damy" rozegrał reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny. Był to jego drugi występ w Pucharze Włoch w tym sezonie.
W półfinale Coppa Italia podopieczni Massimiliano Allegriego zmierzą się z Atalantą Bergamo, która we wtorek pokonała SSC Napoli 2:1.