Kacper Kozłowski asystował Bartoszowi Białkowi! Polski gol w Eredivisie [WIDEO]

Polscy piłkarze błysnęli w lidze holenderskiej. Kacper Kozłowski zanotował asystę przy trafieniu Bartosza Białka w meczu z FC Volendam.
Przed sezonem Vitesse pozyskało dwóch Polaków na zasadzie wypożyczenia. Kozłowski tymczasowo opuścił Brighton. Białek został wypożyczony z Wolfsburga.
Obaj szybko wywalczyli sobie miejsce w pierwszym składzie. Trener Thomas Letsch stawiał na Kozłowskiego i Białka w spotkaniach z Groningen i Utrechtem. Również dzisiaj rozpoczęli mecz z Volendam od pierwszej minuty.
Pierwszego gola zdobyli jednak rywale. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Muhren.
W drugiej połowie nastąpiła odpowiedź Vitesse. Kacper Kozłowski wypatrzył Bartosza Białka, podał do niego, a ten pewnym strzałem doprowadził do remisu.
Był to debiutancki gol Białka w Eredivisie. Również Kozłowski po raz pierwszy brał udział przy zdobyciu bramki w lidze holenderskiej.
Spotkanie Vitesse z Volendam zakończyło się remisem 1:1. Klub Białka i Kozłowskiego zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli.
Adam Kłos17 Sep 2022 · 20:13