Kapitalny gol w meczu Atalanty! Poznaliśmy ważne rozstrzygnięcie w grupie Rakowa [WIDEO]

Screen/Twitter
Piłkarze Atalanty zremisowali na własnym stadionie ze Sportingiem 1:1. Punkt wywalczony we Włoszech dał ekipie z Portugalii wyjście z grupy Ligi Europy.
Spotkanie Atalanty ze Sportingiem mogło już dziś zapewnić Włochom awans do 1/8 finału Ligi Europy. Żeby tak się stało, podopieczni Gian Piero Gasperiniego musieli zdobyć przynajmniej punkt.
W bardzo dobrym stylu w ten mecz weszła Atalanta. Już po ośmiu minutach gry mogła ona prowadzić 1:0. Do siatki trafił Gianluca Scamacca. Po interwencji VAR gol ten anulowano, gdyż napastnik gospodarzy został złapany na niewielkim ofsajdzie.
Kilka chwil później reprezentant Włoch znów umieścił piłkę w bramce Sportingu. 24-latek popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego. Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Swoich okazji do przerwy nie wykorzystał zaś zespół z Lizbony. W bardzo dobrej sytuacji pomylił się Victor Gyokeres, który uderzył daleko obok słupka.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony szwedzki atakujący zrekompensował się za pudło z pierwszej połowy i zanotował asystę przy trafieniu Marcusa Edwardsa na 1:1.
Piłkarze Sportingu poszli za ciosem i momentalnie chcieli podwyższyć na 2:1. W słupek uderzył jednak Pedro Goncalves. Chwilę później Portugalczyk miał kolejną niezłą okazję do wpisania się na listę strzelców, lecz tym razem strzelił obok bramki.
Mimo prób po obu stronach mecz rozgrywany na stadionie Atalanty zakończył się remisem 1:1. Ze względu na to, że pierwsze spotkanie tych ekip padło łupem Włochów, to oni zajmą pierwsze miejsce w grupie D, które gwarantuje grę w 1/8 finału Ligi Europy. Porażka Sturmu Graz z Rakowem Częstochowa (0:1) sprawiła natomiast, że do fazy pucharowej Ligi Europy awansował również Sporting.
Piotr Sidorowicz 30 Nov 2023 · 20:38