Kapitalny gol zawodnika Legii! Stołeczni wygrali, chociaż grali w "dziesiątkę" [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Legia Warszawa ograła Piasta Gliwice 3:1 (2:1). Stołecznym nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla Pawła Wszołka.
Legia naciskała od samego początku niedzielnego spotkania. Próba Guala została zablokowana, natomiast Augustyniaka powstrzymał Plach. Reprezentant Polski wywalczył jednak rzut wolny.
Do piłki podszedł Josue, który oddał świetne uderzenie. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale ostatecznie przekroczyła linię i dała warszawiakom prowadzenie.
Radość ze strony gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. W 33. minucie wyrównał Piasecki. Napastnik we wzorowy sposób wykorzystał ze wyjście Hładuna i przerzucił nad nim futbolówkę.
Niemniej Legia prowadziła przed zejściem do szatni. W 41. minucie perfekcyjny strzał oddał bowiem Gual. Hiszpan trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Placha.
Walka o piłkę w meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice
Adam Starszynski / pressfocus
Po zmianie stron stołeczni podwyższyli za sprawą wspomnianego już Guala. Tym razem napastnik popisał się dryblingiem i równie skutecznym strzałem.
W 64. minucie sytuacja Legii skomplikowała się, gdyż z boiska wyleciał Wszołek. Reprezentant Polski zobaczył czerwoną kartkę za ostre wejście w podniesioną nogę rywala.
Paweł Wszołek w meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice
Niemniej Piast nie zdołał nawiązać realnej walki, chociaż w końcówce poprzeczkę obił Kostadinov. Ostatecznie Legia wygrała 3:1 (2:1) i wskoczyła na piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Strata do liderującej Jagiellonii wynosi siedem punktów.
Hubert Kowalczyk17 Mar · 19:28