Karol Linetty dwa razy pokonał bramkarza SPAL! Kapitalny mecz polskiego pomocnika w Serie A [WIDEO]

Giuseppe Maffia / UK Sports Pics / Sipa / PressFocus
Karol Linetty dwa razy wpisał się na listę strzelców w meczu Sampdoria - SPAL w 30. kolejce Serie A. Jego zespół wygrał na własnym boisku 3:0 (3:0).
W Genui spotkały się dziś dwie drużyny walczące o zachowanie ligowego bytu. W lepszej sytuacji jest ekipa Sampdorii, która na swoim koncie miała 29 punktów, z kolei drużyna SPAL zebrała do tej pory 19 "oczek". Na Stadio Comunale Luigi Ferraris od pierwszej minuty na boisku pojawili się Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Thiago Cionek.
Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli gospodarzy. Sampdoria już w 12. minucie wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Karol Linetty.
Polski pomocnik po błędzie obrońcy SPAL przejął piłkę przed polem karnym i uderzył na bramkę. Linetty przymierzył tuż przy słupku i Letica nie miał nic do powiedzenia.
To nie był jednak koniec popisu 25-latka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Linetty zdobył drugiego gola. Tym razem Polak był niepilnowany w polu karnym i bez problemu wykończył akcję.
Linetty w tym sezonie Serie A zdobył już cztery gole. Zawodnik na swoim koncie ma także 3 asysty.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0. Na listę strzelców wpisał się także Gabbiadini. Linetty na boisku przebywał do 89. minuty. Wówczas w jego miejsce pojawił się D'Amico.
Daniel Makarewicz05 Jul 2020 · 19:52