Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami Europy! Czwarte złoto dla Polski w Monachium

Karolina Naja i Anna Puławska zostały mistrzyniami Europy. Polskie kajakarki wygrały rywalizację dwójek na dystansie 500 metrów podczas zmagań w Monachium.
Obie zawodniczki są żywymi legendami kajakarstwa. Tylko w tym roku Naja sięgnęła po złote medale mistrzostw świata w rywalizacji K-2 i K-4 na dystansie 500 metrów oraz K-1 w rywalizacji 4x200 metrów.
Naja jest również czterokrotną medalistką olimpijską, mając na koncie jedno srebro i trzy brązy. Z kolei Puławska sięgnęła po dwa krążki podczas igrzysk, jeden srebrny i jeden brązowy.
Dziś obie walczyły w rywalizacji K-2 na dystansie 500 metrów. Polki od samego startu wyścigu narzuciły mordercze tempo, które pozwoliło objąć prowadzenie.
Już na kilkadziesiąt metrów przed metą widać było, że nikt nie może odebrać biało-czerwonym zwycięstwa. Naja i Puławska uzyskały wybitny czas 1:41.418.
Srebrny medal przypadł Belgijkom, które dopłynęły na metę z czasem 1:42.230. Ostatnie miejsce na podium zajął niemiecki duet z wynikiem 1:42.702.
To czwarty złoty medal zdobyty przez naszych reprezentantów podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Wcześniej na najwyższym miejscu na podium stanęli Aleksandra Lisowska (bieg maratoński), Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa) oraz Wojciech Nowicki (rzut młotem).
Adam Kłos20 Aug 2022 · 13:30