Kevin Gameiro zapewnił trzy punkty Atletico

LevanteMedia / shutterstock.com
Zawodnicy Atletico Madryt pokonali na wyjeździe Deportivo Alaves 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Goście spotkania w 71. minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy Mubarak Wakaso faulował jednego z rywali, a sędzia David Fernandez Borbalan podyktował rzut karny. Jedenastki na gola nie zdołał jednak zamienić Fernando Torres, a jego strzał obronił Antonio Sivera.
Ekipa "Rojiblancos" prowadzenie objęła osiem minut później. Wówczas Mubarak Wakaso zagrał piłkę ręką w polu karnym, a arbiter znów podyktował karnego dla przyjezdnych. Tym razem nie pomylił się Kevin Gameiro, który pewnym uderzeniem z jedenastego metra wbił futbolówkę do siatki.
Przyjezdni kończyli ten mecz w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Angel Correa.
Podopieczni Abelardo zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, z kolei zawodnicy Diego Simeone plasują się na drugiej pozycji.