Klęska gospodarzy! Rosja przegrała z Meksykiem po koszmarnych błędach Akinfiejewa i pożegnała się z turniejem [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Rosja przegrała przed własną publicznością z Meksykiem 1:2 (1:1) w meczu trzeciej kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji 2017 i pożegnała się z turniejem.

Początek spotkania na Arenie Kazań był obiecujący dla podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Dwadzieścia minut przed przerwą Aleksandr Samiedow wykorzystał przytomne dogranie w polu karnym od Aleksandra Jerochina i płaskim strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki.

Radość Rosjan nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie pięć minut później wyrównał sprytnym uderzeniem głową Nestor Araujo, a spory błąd popełnił golkiper Rosjan.

Siedem minut po zmianie stron koszmarny błąd defensywny gospodarzy oraz Igora Akinfiejewa wykorzystał Hirving Lozano, który uderzeniem głową dał zwycięstwo drużynie z Ameryki Środkowej.

"Sborna", która kończyła zawody w osłabieniu po czerwonej kartce Jurija Żyrkowa, doznała drugiej z rzędu porażki i zakończyła zmagania w grupie na trzecim miejscu. Meksyk natomiast po drugiej wygranej zajął drugą pozycję i awansował do półfinału.

W drugim spotkaniu grupy A Pucharu Konfederacji Nowa Zelandia uległa Portugalii 0:4 (0:2)

Na Krestovsky Stadium w Sankt Petersburgu mistrzowie Europy objęli prowadzenie dwanaście minut przed przerwą, kiedy to rzut karny wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Zaledwie cztery minuty później podwyższył z bliska po składnej zespołowej akcji Bernardo Silva.

Dziesięć minut przed końcem, po świetnej indywidualnej szarży i mocnym uderzeniu w długi róg, celnie przymierzył Andre Silva, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry płaskim strzałem Nani.

Dzięki drugiej wygranej na tym turnieju podopieczni Fernando Santosa wygrali rywalizację w grupie A i awansowali do półfinału. Nowozelandczycy zakończyli pobyt w Rosji trzecią porażką.

* * * * * *
Rosja - Meksyk 1:2 (1:1)
Bramki: Samiedow 25 - Araujo 30, Lozano 52.
Czerwona kartka: Jurij Żyrkow (68, Rosja).

Nowa Zelandia - Portugalia 0:4 (0:2)
Bramki: Cristiano Ronaldo 33-karny, Bernardo Silva 37, Andre Silva 80, Nani 90+1.