Klęska Milanu w Weronie. "Rossoneri" bezradni w spotkaniu z Hellasem

Paolo Bona / shutterstock.com
Hellas Werona pokonał u siebie AC Milan 3:0 w pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki włoskiej Serie A. To był kolejny fatalny występ „Rossonerich” w tym sezonie.
Gospodarze, którzy przed tą kolejką znajdowali się strefie spadkowej, objęli prowadzenie w pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Antonio Caracciolo oddał strzał głową, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.
W drugiej połowie gospodarze trafili jeszcze dwukrotnie po kontratakach. Na 2:0 podwyższył Moise Kean. W 77. minucie rezultat ustalił Daniel Bessa.
Zespół z Mediolanu skończył mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie gry dość kontrowersyjną czerwoną kartkę otrzymał Suso.
Zespół, który prowadzi Fabio Pecchia, zajmuje 17. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 13 punktów. W następnej kolejce zagra z Udinese Calcio.
Natomiast ekipa z San Siro plasuje się na siódmej pozycji ze zdobytymi 24 „oczkami”. Jej kolejnym rywalem będzie Atalanta Bergamo.