KMŚ 2017: Pięć bramek w meczu o trzecie miejsce, CF Pachuca na podium

wikipedia
Al Jazira SCC Abu Zabi uległa przed własną publicznością CF Pachuca 1:4 (0:1) w meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Na Sheikh Zayed Sports City osiem minut przed przerwą prowadzenie ekipie z Meksyku zapewnił w sytuacji sam na sam Jonathan Urretaviscaya. Urugwajczykowi świetnie dogrywał Argentyńczyk Franco Daniel Jara.
Trzynaście minut po zmianie stron wyrównał uderzeniem z pola karnego Khalfan Mubarak Al Shamsi, ale zaledwie cztery minuty później popisowy kontratak przyjezdnych wykończył Jara.
Gospodarzy w ostatnim kwadransie pogrążyli jeszcze rezerwowy Roberto Carlos De La Rosa, który także nie dał szans golkiperowi miejscowych w bezpośrednim pojedynku, a także po rzucie karnym Chilijczyk Angelo Sagal.
W finale imprezy zagra broniący trofeum Real Madryt przeciwko Gremio Porto Alegre.
* * * * * *

Al Jazira SCC - CF Pachuca 1:4 (0:1)

Bramki: Al Shamsi 57 - Urretaviscaya 37, Jara 61, De La Rosa 79, Sagal 84-karny.