Kolejna klęska Zagłębia Lubin! "Miedziowi" rozbici przez Stal Mielec [WIDEO]

Marta Badowska/Pressfocus
Zagłębie Lubin poniosło kolejną bolesną porażkę w tym sezonie. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali 0:3 ze Stalą Mielec.
Pierwszy strzał w tym meczu oddał Martin Doleżal. Napastnik Zagłębia odnalazł się w polu karnym Stali, ale oddał niecelne uderzenie, które nie mogło zagrozić bramce Bartosza Mrozka.
W 9. minucie Łukasz Łakomy oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Golkiper Stali z trudem sparował piłkę za linię końcową.
W 21. minucie nastąpiła odpowiedź gospodarzy. Said Hamulić doszedł do pozycji strzeleckiej w szesnastce Zagłębia, ale z jego próbą poradził sobie Jasmin Burić.
Później Krystian Getinger posłał znakomitą centrę w kierunku Adama Ratajczyka. Pomocnik Stali oddał jednak niecelny strzał.
W doliczonym czasie pierwszej połowy arbiter podyktował rzut karny dla Stali Mielec. Do piłki podszedł Said Hamulić, który jednak nie zdołał pokonać Buricia. Po chwili wydawało się, że jedenastka może zostać powtórzona, jednak sędziowie nie dopatrzyli się wyjścia bramkarza Zagłębia przed linię.
W 56. minucie Stal otrzymała kolejną jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Piotr Wlazło, który pewnym strzałem pokonał Buricia.
Ten gol napędził podopiecznych Adama Majewskiego, którzy zaczęli odważniej atakować rywali. Na kwadrans przed końcem spotkania Said Hamulić zrehabilitował się po zmarnowanym rzucie karnym i trafił do siatki.
Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Paweł Żyra. Stal wygrała i przesunęła się na piątą lokatę w tabeli. Zagłębie jest czternaste.
Adam Kłos04 Nov 2022 · 19:54