Kolejna porażka Burnley FC. Aston Villa zgarnęła trzy punkty

OutboardOlive56, wikipedia
Burnley FC przegrał u siebie z Aston Villą 1:2 (0:2) w drugim noworocznym spotkaniu 21. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Turf Moor prowadzenie przyjezdnym zapewnił osiemnaście minut przed przerwą strzałem z kilku metrów Brazylijczyk Wesley. Niespełna kwadrans później podwyższył efektownym uderzeniem z narożnika pola karnego pod poprzeczkę Jack Grealish.
Dziesięć minut przed końcem kontaktowe trafienie głową uzyskał Nowozelandczyk Chris Wood. "The Clarets" na więcej nie było już stać i po trzeciej porażce z rzędu spadli na czternaste miejsce w tabeli.
Beniaminek z Birmingham natomiast po szóstym zwycięstwie w sezonie opuścił strefę spadkową i awansował na szesnastą lokatę w klasyfikacji.