Kolejna sensacja na IO w Tokio! Argentyna przegrała z Australią [WIDEO]

Piłkarski turniej olimpijski na starcie nie przestaje zaskakiwać. Po sensacyjnym remisie Hiszpanii z Egiptem i porażce Francji z Meksykiem przyszedł czas na wpadkę Argentyny, która przegrała z Australią 0:2 (0:1).
Argentyńczycy w przeciwieństwie do kilku innych zespołów nie przysłali do Tokio wielkich gwiazd, ale i tak byli wyraźnym faworytem starcia z Australią.
Już w 14. minucie wynik spotkania otworzyła jednak właśnie Australia. Lachlan Wales wykorzystał dogranie Mitchella Duke’a i zrobiło się 1:0.
Argentyna miała przewagę, ale nie potrafiła jej potwierdzić. Sytuację ekipy z Ameryki Południowej tuż przed przerwą skomplikował jeszcze Francisco Ortega, który wyleciał z boisko po drugiej żółtej kartce.
W drugiej połowie osłabieni Argentyńczycy mocno spuścili już z tonu. Dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry dobił ich Marcio Tilio. Australia wygrała 2:0 i zapisała na swoim koncie pierwsze trzy punkty.
W tej samej grupie rywalizują jeszcze Hiszpania i Egipt, które podzieliły się punktami.
Adam Nowacki22 Jul 2021 · 14:25