Kolejna sensacja w Pucharze Króla. FC Barcelona przegrała w Bilbao [WIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
Zawodnicy Athletic Bilbao pokonali przed własną publicznością FC Barcelonę 1:0 (0:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Króla i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu piłkarzy Quique Setiena. Ciężar gry starał się brać na siebie Leo Messi, ale Argentyńczyk nie miał szans w starciu z dobrze zorganizowaną defensywą rywali. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała stworzyć stuprocentowej okazji i było 0:0.
Druga część meczu przyniosła większe emocje. W 70. minucie Barcelona wyprowadziła kontrę, po której Sergi Roberto dośrodkował w pole karne, a tam już czekał Antoine Griezmann. Francuz trafił jednak prosto w interweniującego bramkarza.
W 88. minucie losy spotkania mógł przesądzić Leo Messi. Lider Barcy dostał podanie od Arthura w polu karnym i natychmiast uderzył, ale golkiper końcem stopy zdołał uchronić swoją drużynę przed stratą bramki.
Chwilę później to gospodarze zadali decydujący cios. Inaki Williams wpisał się na listę strzelców w 93. minucie. Hiszpański napastnik wykorzystał dośrodkowanie Gomeza Pereza Ibaia i uderzeniem głową umieścił piłkę tuż przy lewym słupku, tym samym wprowadzając swoją drużynę do półfinału rozgrywek.
Dzięki wygranej zespół z Kraju Basków awansował do półfinału tegorocznej edycji Pucharu Króla. Wcześniej awansowały trzy inne drużyny - Real Sociedad, CD Mirandes (Segunda Division) oraz Granada CF.
Daniel Makarewicz06 Feb 2020 · 22:52